Bidet w łazience

Oprócz typowych urządzeń, jak umywalka, wanna, czy kabina prysznicowa, coraz częściej w łazience montuje się również bidet. Czy jest to niepotrzebny luksus, czy niezbędny element codziennej higieny? Czy warto go montować w swojej łazience?

Bidet cieszy się coraz większą popularnością. Przeglądając najnowsze projekty aranżacyjne łazienek zauważyć można, że bidet stał niemal obowiązkowym elementem wyposażenia. Nic w tym dziwnego bowiem bidet jest bardzo przydatnym urządzeniem.

Bidet służy przede wszystkim do tego, aby w komfortowy sposób dbać o higienę intymną, w wygodnej, siedzącej pozycji. Daje możliwość szybkiego odświeżenia się w ciągu dnia. Wiele osób używa ich także do mycia nóg, a małe dzieci wygodnie mogą umyć ręce, gdy umywalka jest za wysoka. Bidety pozwalają szybko i wygodnie zadbać o czystość, dlatego bez problemu mogą ich używać osoby starsze lub niepełnosprawne.

Bidet składa się z dwóch elementów – miski oraz baterii. Może być stojący lub wiszący. Wykonywany jest z ceramiki identycznej, jak przy produkcji toalet i umywalek. Może być w kolorze innym niż biały, co jest bardzo popularne w nowoczesnych łazienkach. Razem z armaturą bidetową, która wygląda podobnie jak umywalkowa, stanowią estetyczną i funkcjonalną całość.

Wybierając bidet do łazienki, powinniśmy sugerować się wybraną wcześniej umywalką i miską ustępową, by wszystkie elementy wyposażenia tworzyły całość. Bidet stojący najlepiej będzie prezentował się przy misce ustępowej stojącej, natomiast wiszący przy misce wiszącej. Również armatura bidetowa powinna pasować do umywalkowej, wannowej i natryskowej. Istotne jest, by wszystko tworzyło estetyczną kompozycję.