Styl industrialny w łazience

Styl industrialny w łazience

Styl industrialny cieszy się coraz większym uznaniem. Minimalistyczne, wręcz surowe wnętrza kojarzone głównie z loftami, ogromnymi przestrzeniami, opuszczonymi fabrykami, zyskują popularność również na mniejszych przestrzeniach, także w łazienkach.

Chłód, prostota to główne jego cechy. Choć mieszkania urządzone w stylu przemysłowym sprawiają wrażenie nie do końca wykończonych, niedbale zaaranżowanych, to jednak jest to efekt w pełni zamierzony, a każdy szczegół jest dokładnie przemyślany.

Styl loftowy podkreśla charakter, atmosferę dużych przestrzeni, ale pasuje do właściwie każdego wnętrza, pod warunkiem, że jest dobrze zaaranżowana i przemyślane.

Wydawałoby się, że łazienka urządzona w stylu industrialnym będzie zimna i nudna, jednak wystarczy dokładnie przeanalizować projekt, zadbać o każdy detal, by stworzyć niezwykle nowoczesne i oryginalne wnętrze.

6887.jpg
6881.jpg

Idealne kolory do wnętrza w tym stylu to barwy neutralne, chłodne, takie jak biel, odcienie szarości, brązy, ceglana czerwień. Na ściany możemy użyć cegły, płytek imitujących kamień lub szkła. Betonowa podłoga nada całości charakteru.

Odsłonięte rury miedziane lub pomalowane na złoty kolor to bardzo istotny akcent. Do tego kamienna lub metalowa umywalka, wolnostojąca wanna, bądź prysznic z zasłoną prysznicową z ciemnego, mocnego materiału tekstylnego, miedziane baterie.